Knihy CZ - prodej knih, levné knihy, knihkupectví - knihy pro každého    
Zákazník:  Nepřihlášen
Login:
Heslo:
NOVÝ ZÁKAZNÍK - registrace
ÚVOD    DOPRAVA A PLATBA    REKLAMAČNÍ ŘÁD    OBCH. PODMÍNKY    KONTAKT  
   VYHLEDAT:        PŘIPRAVUJEME    DOTISKY    VE SLEVĚ    KATALOGOVÝ VÝPIS OBLÍBENÉ VÁŠ NÁKUP:  0,00 CZK
Pravidla zasílání newsletterů


Mezi životem a smrtí - Zieglerová Kristýna

Platební kanály:

BANKOVNÍ PŘEVOD
OSOBNÍ ODBĚR
DOBÍRKA

KnihyCZVýlety, mapy, cestování  >  Titul Portugalsko - turistický průvodce (+ DVD)

Portugalsko - turistický průvodce (+ DVD)
 
 
Doporučená cena: 778 Kč
Cena pro Vás:
622
(včetně 10% DPH)
sleva 20% - ušetříte 156 Kč
 
NENÍ SKLADEM
Dostupnost: 
Osobní odběr: termín na dotaz
Česká pošta: termín na dotaz

Vydavatel: Jota
Počet stránek: 708
Rozměry: 130x200
Vazba: brožovaná
Jazyk: český
 
Katalogové číslo: 978-80-7217-536-9
EAN: 9788072175369
ISBN: 978-80-7217-536-9

Anotace k titulu

Portugalsko je neobyčejně krásnou zemí. Modravé řeky, husté lesy a zelená údolí střední a severní části země jsou v ostrém protikladu k jižnímu křivolakému pobřeží s jeho četnými zátokami, útesy a písčinami. Dokonce i vyprahlé pláně provincie Alentejo jsou porostlé rozsáhlými olivovými a pomerančovníkovými háji, korkovníky a vinnou révou. Jaro přichází na celém území dosti časně a vždy přináší na horská úbočí oslňující záplavu květin. Léto naopak odchází velmi pozdě a často tak umožňuje koupání v moři ještě v půli podzimu. Portugalsko je zemí, která si žádá neuspěchané poznávání - koneckonců, sami Portugalci hovoří o své vlasti jako o zemi jemných způsobů - brandos costumes.

I přes svou malou rozlohu se Portugalsko může pochlubit obrovskou kulturní a sociální rozmanitostí. Na estremadurském a lisabonském pobřeží stejně jako v jižní části Algarve můžete najít překrásná letoviska, nad kterými evropští turisté žasnou již více než padesát let. Samotný Lisabon nabízí svým svérázným způsobem více radovánek, než mohou jeho věrní přívrženci vůbec kdy využít. Portugalské hlavní město je tak pevně zakotveno v kontextu soudobé Evropy, aniž by se přitom vzdávalo svých nejmilejších, i když možná trochu staromodních, předností. Portugalský venkov, představovaný zejména provincií Alentejo nebo hornatými regiony Beiras či Trás-os-Montes, však stále zůstává až nápadně zaostalým územím. Rozvoj turistického ruchu a členství v Evropské unii přinesly řadě oblastí mnoho pozitivních změn, které jsou nejvíce patrné v severních částech země, kde se zapadlými regiony hbitě prokousávají nově budované silnice. Každý člověk, který by snad toužil po návratu starých pořádků, má zde i nadále neomezený výběr možností přesídlení do některého ze zapadlých městeček či osad, které působí dojmem, jako by dosud žily v některém z předešlých století.

Obvyklým výchozím bodem bývá při návštěvě Portugalska jeho hlavní město, Lisabon. Tato metropole je spolu se svým okolím skutečnou esencí všech atrakcí, které země nabízí - najdete zde historické památky, překrásné pláže nebo bývalé královské letní sídlo Sintru, které jsou obklopené módními nočními kluby, gril-bary a tradičními obytnými čtvrtěmi. Severně od Lisabonu leží na řece Douro druhé největší město Portugalska, Porto, které je hospodářským centrem státu a je slavné zejména svými vinicemi, kde se vyrábí portské.
Lisabon a Porto jsou jedinými portugalskými velkoměsty, avšak zdejší kultura a historie jsou silně spjaté i s mnoha menšími městy jako jsou například někdejší hlavní město Guimaräes, náboženské centrum Braga, vodními kanály protkané Aveiro, starobylé Viseu nebo sídla univerzit představovaná středověkou Coimbrou a románskou Évorou. Stranou zájmu nezůstávají ani další města menšího významu jako je např. tajuplná Fátima, ve které má Portugalsko jednu z nejuctívanějších katolických svatyní na světě, překrásný Tomar, který byl kdysi sídlem řádu templářských rytířů nebo horská Guarda, která patří k nejvýše položeným městům Evropy.
Přírodní krásy jsou zase reprezentované jeskyněmi a dinosauří stezkou v provincii Estremadura, posvátným národním lesoparkem Buçaco, solivary středního pobřeží, lyžařskými svahy v okolí obce Covilhä a samozřejmě také početnými vinařskými trasami. Skutečným symbolem portugalské přírody jsou však nepochybně proslulé pláže, kterými oplývá především provincie Algarve, skýtající překrásná místa, kde můžete uniknout otravným lidským davům - pobřežní ostrůvky v okolí města Tavita nebo podél západního pobřeží na sever od Sagres. Další méně rozvinuté, ale hojně navštěvované pláže Atlantiku najdete prakticky na celém západním pobřeží Portugalska, od surfařských center regionů Alentejo a Estremadura až po tradicionalistická letoviska pobřežního úseku Costa da Prata v oblasti Beira Literal. Asi nejméně lidí navštěvuje pláže pobřežního pásu Costa Verde v sousedství města Viana do Castelo, avšak zdejší vody bývají po většinu roku citelně chladné.


Přidat hodnocení / komentář Zeptejte se nás Doporučit titul Výpis komentářů:

Tento titul zatím nikdo podrobněji nekomentoval !

Nejprodávanější v rubrice

Körnerová Hana Marie
Pán hor III.

263 Kč
Dop.cena: 329 Kč
Monyová Simona
Roznese tě na kopytech

135 Kč
Dop.cena: 169 Kč
King Stephen
Konec hlídky

287 Kč
Dop.cena: 359 Kč
Monyová Simona
Já o koze, on o voze...

135 Kč
Dop.cena: 169 KčPlatební metodu PAYU na KnihyCZ.cz bych:
 
1) uvítal a používal
52%
2) nepoužíval
24%
3) tuto platební metodu neznám
25%

celkem 14469 hlasů

Ediční plán BETA - DOBROVSKÝ Ediční plán BARONET


 SŠKNP
www.ssknp.cz
Střední škola
pro knihkupce
a nakladatelské pracovníky


 
Zpět ...
KnihyCZVýlety, mapy, cestování  >  Titul Portugalsko - turistický průvodce (+ DVD)
 
  Content & Copyright © 2004 - 2018 by Pavel Dobrovský BETA s.r.o.  •  Created & powered by iNET Solutions s.r.o.  •  Developed via iNET FastShop™ v2.0