Knihy CZ - prodej knih, levné knihy, knihkupectví - knihy pro každého    
Zákazník:  Nepřihlášen
Login:
Heslo:
NOVÝ ZÁKAZNÍK - registrace
ÚVOD    DOPRAVA A PLATBA    REKLAMAČNÍ ŘÁD    OBCH. PODMÍNKY    KONTAKT  
   VYHLEDAT:        PŘIPRAVUJEME    DOTISKY    VE SLEVĚ    KATALOGOVÝ VÝPIS OBLÍBENÉ VÁŠ NÁKUP:  0,00 CZK
Pravidla zasílání newsletterů


Kým jsme byli, jsme a budeme - Krejčí Pavel


Nový B2B eshop
Vážení obchodní partneři, rádi bychom Vás informovali o spuštění našeho nového B2B eshopu společnos...  Více informací ZDE >>
(19.3.2018, )

Uživatelský návod
Struční uživatelský návod pro velkoobchodní odběratele  Více informací ZDE >>
(18.3.2018, )
Platební kanály:

BANKOVNÍ PŘEVOD
OSOBNÍ ODBĚR
DOBÍRKA

KnihyCZBeletrie, poezie  >  Titul Mluviti pravdu

Mluviti pravdu

Hodnocení:
 
 
Doporučená cena: 349 Kč
Cena pro Vás:
279
(včetně 10% DPH)
sleva 20% - ušetříte 70 Kč
 
NENÍ SKLADEM
Dostupnost: 
Osobní odběr: termín na dotaz
Česká pošta: termín na dotaz

Vydavatel: Smart Press
Počet stránek: 432
Rozměry: 110x165
Vazba: vázaná
Jazyk: český
 
Katalogové číslo: 978-80-87049-23-5
EAN: 9788087049235
ISBN: 978-80-87049-23-5

Anotace k titulu

Román psaný podle skutečných událostí. Válka, lidské utrpení, ale i životní láska, tajné sny, lidská síla a odvaha ve velkém příběhu muže, který sloužil v SS, Rudé i československé armádě, byl nejmladším krajským tajemníkem KSČ, vězněm i milionářem. Několikrát byl blízko smrti, potkal velkou lásku, ztrácel ji a zase hledal, stejně jako odpověď na jedinou otázku – jaký je smysl lidského života. Strhující, krutý, neuvěřitelný, ale přitom pravdivý příběh, odehrávající se v Rakousku, Československu, Německu, v Rusku, Indonésii a Venezuele, na jehož základě autor bilancuje i svůj vlastní život. Román, jaké už se dnes nepíší.

Řekli o knize...

Arnošt Lustig
spisovatel

"Mistrovské dílo".

Ivan Klíma
spisovatel

"Četl jsem si rozsáhlý román Josefa Formánka Mluviti pravdu se stoupajícím zájmem. Až neuvěřitelný příběh, o němž autor tvrdí, že je autentický, vypráví autorovi starý podivínský muž, který, ač milionář, žije v jakési polorozpadlé boudě na smetišti. Jeho osudy jsou vpravdě bizarní. Vídeňský nalezenec, který nezná rodiče, je vychován v moravském katolickém sirotčinci, vyučí se pekařem, považuje se za Rakušana, jako nezletilý vstoupí do SS, na krátký čas se služebně ocitne v koncentračním táboře, odkud má transportovat vězeňkyně, do jedné z nich, české židovky, se zamiluje a umožní jí z koncentráku utéct. Díky znalosti češtiny po válce se rychle naučí rusky a stane se dokonce tlumočníkem sovětského maršála, pak je u nás odsouzen k smrti, není však popraven, ale propuštěn, dělá rychlou kariéru v KSČ, pak je opakovaně vězněn, opakovaně prchá a stále hledá svoji dávnou židovskou milenku. Nakonec mu povolí emigraci do Německa, žije krátce v jižní Americe, zbohatne a jako milionář se vrací do Čech, aby tu naposledy hledal svoji židovskou milou. K setkání sice dojde, jeho výsledek však je pro hrdinu otřesný. Příběh, který je bravurně zvládnut, právě svými neuvěřitelnými proměnami jako by ztělesňoval absurditu proměn dvacátého století. Formánek mistrně vládne jazykem a epický příběh mu dává mnoho možností, aby do děje vpadal, komentoval jej i uvažoval o postojích a činech hrdinů, o době, v níž žili, i sám o sobě a své tvorbě. Vzniká tak druhá neméně podstatná složka románu. Myslím si, že Mluviti pravdu je nevšední dílo, které, jak věřím, bude přínosem nejen pro českou literaturu.

Radek John
publicista, spisovatel a scénárista

"Od dob vydání Hrabalova románu Obsluhoval jsem anglického krále žádná jiná kniha neportrétuje šílenství minulého století tak dokonale jako Mluviti pravdu Josefa Formánka.


Přidat hodnocení / komentář Zeptejte se nás Doporučit titul Výpis komentářů:

Veronika P.
 4.8.2010 23:56:56Josífku....snad se nezlobíte, že Vás tak oslovuji, ale jak zde napsal p. Bláha...po přečtení knihy je to jako bych Vás už "znala" a myšlenky na Benyho život mi pomáhají i když mi není zrovna do zpěvu...je toho tolik, co bych chtěla napsat...ale raději bych Vám to řekla do očí a opila se s Vámi "sodou"....Proto jen..Ze srdce Vám D.Ě.K.U.J.I.....za upřímnost...za pravdu...za to že JSTE!...
bláha zdenek
 12.2.2009 13:25:27kniha je jak život strhující,nudná,vášnivá,chladná,hlavně živá..místa kde necháváte vyvrhnout vaši duši, prosakují papírem, nechávajíc stopu na svěrací kazajce dní prožitých s vaší knihou.Díky Josefe,pardon za to oslovení jste nějak blízký..s pozdravem bláha z.
Alena Tlapáková
 20.11.2008 17:52:53Tak jsem se dočkala ! Pane Formánku děkuji Vám za další vaší knihu, kterou si právě objednávám (Mluviti pravdu), přeji hodně štěstí v životě. S úctou Alena Tlapáková (Petrovice)
Polák Petr
 17.11.2008 15:43:39Josefa Formánka znám velmi dobře a musím dnes uznat,že za svůj život mnoho dokázal.Vyrůstal jsem s ním,jako malý kluk,lezl jsem s ním a s Rostou Pechem po skalách v Jetřichovicích a mám na toto období moc hezké vzpomínky.Jeho kniha mě velmi zaujala a pevně věřím,že to není jeho poslední dílo.Pepo drž se,držím ti pěsti.Tvůj kamarád Polák Petr.

Nejprodávanější v rubrice
James E. L.
Fifty Shades of Grey (Padesát odstínů šedi)

319 Kč
Dop.cena: 399 Kč
Didionová Joan
Víc než další den

183 Kč
Dop.cena: 229 Kč

Wilsonová Sarah
Sladký život bez cukru

239 Kč
Dop.cena: 299 Kč
Pratchett Terry
Buch!

228 Kč
Dop.cena: 285 Kč
Monyová Simona
Tchýně a uzený

135 Kč
Dop.cena: 169 Kč
Monyová Simona
Roznese tě na kopytech

135 Kč
Dop.cena: 169 KčPlatební metodu PAYU na KnihyCZ.cz bych:
 
1) uvítal a používal
52%
2) nepoužíval
24%
3) tuto platební metodu neznám
25%

celkem 14640 hlasů

Ediční plán BETA - DOBROVSKÝ Ediční plán BARONET


 SŠKNP
www.ssknp.cz
Střední škola
pro knihkupce
a nakladatelské pracovníky


 
Zpět ...
KnihyCZBeletrie, poezie  >  Titul Mluviti pravdu
 
  Content & Copyright © 2004 - 2018 by Pavel Dobrovský BETA s.r.o.  •  Created & powered by iNET Solutions s.r.o.  •  Developed via iNET FastShop™ v2.0