Knihy CZ - prodej knih, levné knihy, knihkupectví - knihy pro každého    
Zákazník:  Nepřihlášen
Login:
Heslo:
NOVÝ ZÁKAZNÍK - registrace
ÚVOD    DOPRAVA A PLATBA    REKLAMAČNÍ ŘÁD    OBCH. PODMÍNKY    KONTAKT  
   VYHLEDAT:        PŘIPRAVUJEME    DOTISKY    VE SLEVĚ    KATALOGOVÝ VÝPIS OBLÍBENÉ VÁŠ NÁKUP:  0,00 CZK
Pravidla zasílání newsletterů


Kráska přichází - Šindelářová Renata


Nový B2B eshop
Vážení obchodní partneři, rádi bychom Vás informovali o spuštění našeho nového B2B eshopu společnos...  Více informací ZDE >>
(19.3.2018, )

Uživatelský návod
Struční uživatelský návod pro velkoobchodní odběratele  Více informací ZDE >>
(18.3.2018, )
Platební kanály:

BANKOVNÍ PŘEVOD
OSOBNÍ ODBĚR
DOBÍRKA

KnihyCZRodina, zdraví  >  Titul Jak doktoři myslí

Jak doktoři myslí

Hodnocení:
 
 
Doporučená cena: 199 Kč
Cena pro Vás:
159
(včetně 10% DPH)
sleva 20% - ušetříte 40 Kč
 
NENÍ SKLADEM
Dostupnost: 
Osobní odběr: termín na dotaz
Česká pošta: termín na dotaz

Vydavatel: Columbus
Počet stránek: 304
Rozměry: 130x210
Vazba: vázaná
Jazyk: český
 
Katalogové číslo: 978-80-7249-251-0
EAN: 9788072492510
ISBN: 978-80-7249-251-0

Anotace k titulu

Již se nikdy nebudete na svého lékaře dívat stejně!

Lékař přeruší pacienta, který mu popisuje svoje potíže, v průměru již za osmnáct sekund. Během takto krátké chvilky se většina lékařů rozhodne, jaká je pravděpodobná diagnóza a jakou léčbu zvolí. Často se nemýlí, ale v rozhodujících okamžicích může dojít k omylu s katastrofálními následky. Jerome Groopman ve své mýtoborné knize zkoumá, proč se lékaři dopouštějí chyb a ukazuje, kdy a jak se mohou - s naší pomocí - vyhnout unáhleným závěrům a namísto toho efektivně komunikovat, připustit si existující nejistotu a využít další dovednosti, které budou mít obrovský vliv na naše zdraví. Tato kniha je první, která detailně popisuje a rozebírá varovná znamení chybného myšlení ve zdravotnictví a odhaluje, jak mohou nové technologie zabraňovat stanovení správné diagnózy, i když by tomu mělo být naopak. Kniha Jak doktoři myslí také předkládá přímé a inteligentní otázky, které může pacient svému lékaři klást, aby mu tak pomohl vrátit se na správnou cestu. Groopman čerpá z bohatého vědeckého materiálu, odborných studií a rozsáhlých pohovorů s některým z nejlepších lékařů v zemi, a samozřejmě také z vlastních zkušeností lékaře i pacienta. Mnohé z lekcí obsažených v této knize si prožil na vlastní kůži, ať už v souvislosti s jeho vlastními omyly anebo s chybami lékařů, kteří léčili jeho nepříjemné zdravotní potíže. Kniha Jak doktoři myslí odhaluje zásadně nový pohled na lékařskou praxi jednadvacátého století a poskytuje jak lékařům, tak pacientům podstatné informace, které potřebují k tomu, aby společně lépe usuzovali.


Přidat hodnocení / komentář Zeptejte se nás Doporučit titul Výpis komentářů:

Zuza
 24.3.2010 15:17:11Souhlasím, tuhle knihu by měli číst i zkušení lékaři ne jenom medici. Jsem přesvědčená, že takové věci se dějí všude i v ČR. Mám chuť knihu nakoupit ve velkém a rozdávat všem lékařům, které znám.
Jolka
 1.3.2010 11:16:34Petr má pravdu, vynikajúca kniha a pre medikov a aj lekárov povinná.
Petr
 28.2.2010 15:40:40 Je to podle mne zcela unikátní kniha. Myslím že něco takového by český lékař asi nenapsal, a pokud ano, tak by musel po vydání emigrovat :o). Ta kniha by se mohla taky jmenovat "Co všechno a jak se může ve zdravotnictví udělat špatně". I když je napsaná lékařem, obsahuje spoustu pohledů ze strany pacienta. Je plná cenných, reálných kazuistik. Jsou v ní praktické návody jak může pacient nebo příbuzný pomoci lékaři při zkvalitnění péče nebo se kvalitní péče domoct. Je plná kontroverzních témat, jako třeba Marketing, peníze a lékařské rozhodování, a tyto témata jsou zpracována řekl bych krajně otevřeně, až nemilosrdně. Pojednává i o relevantnosti různých vyšetření a testů. Je to ovšem taky analýza toho jak lékaři přemýšlí a rozhodují, vedená upřímnou snahou pomoct všem kteří chtějí svoji práci dělat dobře, opět doloženo pěknými "doktorskými kazuistikami". Celá jedna velmi napínavá kapitola je věnována kazuistice ženy, která zachránila život svého dítěte když si na internetu vyhledávala a konzultovala informace o diagnóze a poté se jí podařilo přesvědčit lékaře že jimi stanovená diagnóza je nesprávná a mají změnit postup. Díky tomu její dcera nebyla léčena způsobem který by ji téměř pravděpodobně zabil. Nevím jestli by se tohle mohlo stát v ČR, a to myslím hlavně co se týká vstřícnosti lékařů a jejich komunikaci s klienty. Tuhle knihu by měli číst studenti lékařských fakult povinně.

Nejprodávanější v rubrice
Peers Oliver
Sexy tipy

79 Kč
Dop.cena: 99 Kč
Ruiz Miquel
Čtyři dohody

158 Kč
Dop.cena: 198 Kč
Livingston Gordon
Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý

199 Kč
Dop.cena: 249 Kč

Wilsonová Sarah
Sladký život bez cukru

239 Kč
Dop.cena: 299 Kč
Hartl Patrik
Prvok Šampón Tečka a Karel

183 Kč
Dop.cena: 229 Kč
Monyová Simona
Tchýně a uzený

135 Kč
Dop.cena: 169 Kč
Hill Joe
Divné počasí

319 Kč
Dop.cena: 399 KčPlatební metodu PAYU na KnihyCZ.cz bych:
 
1) uvítal a používal
52%
2) nepoužíval
24%
3) tuto platební metodu neznám
25%

celkem 14607 hlasů

Ediční plán BETA - DOBROVSKÝ Ediční plán BARONET


 SŠKNP
www.ssknp.cz
Střední škola
pro knihkupce
a nakladatelské pracovníky


 
Zpět ...
KnihyCZRodina, zdraví  >  Titul Jak doktoři myslí
 
  Content & Copyright © 2004 - 2018 by Pavel Dobrovský BETA s.r.o.  •  Created & powered by iNET Solutions s.r.o.  •  Developed via iNET FastShop™ v2.0