Knihy CZ - prodej knih, levné knihy, knihkupectví - knihy pro každého    
Zákazník:  Nepřihlášen
Login:
Heslo:
NOVÝ ZÁKAZNÍK - registrace
ÚVOD    DOPRAVA A PLATBA    REKLAMAČNÍ ŘÁD    OBCH. PODMÍNKY    KONTAKT  
   VYHLEDAT:        PŘIPRAVUJEME    DOTISKY    VE SLEVĚ    KATALOGOVÝ VÝPIS OBLÍBENÉ VÁŠ NÁKUP:  0,00 CZK
Pravidla zasílání newsletterů


Sto let (chatrné) samostatnosti - Macák Milan

Platební kanály:

BANKOVNÍ PŘEVOD
OSOBNÍ ODBĚR
DOBÍRKA

KnihyCZSci-fi, fantasy, horor, komiks  >  Titul Dračí oči

Dračí oči

Hodnocení:
 
 
Doporučená cena: 279 Kč
Cena pro Vás:
223
(včetně 10% DPH)
sleva 20% - ušetříte 56 Kč
 
NENÍ SKLADEM
Dostupnost: 
Osobní odběr: termín na dotaz
Česká pošta: termín na dotaz

Vydavatel: Pavel Dobrovský - BETA
Počet stránek: 248
Rozměry: 150x210
Vazba: vázaná
Jazyk: český
 
Katalogové číslo: 978-80-7306-287-3
EAN: 9788073062873
ISBN: 978-80-7306-287-3

Anotace k titulu

Bylo nebylo... Pohádku plnou králů, královen a kouzelníků psal autor původně pouze pro svou dceru Naomi. Tatínkovy děsivé horory ji příliš nezajímaly, nebyl by to však Stephen King, kdyby se do vyprávění nevložil naplno se vším, co umí. Výsledkem je klasicky kingovský napínavý příběh, jehož hrdinové, byť pohádkově typizovaní, cítí skutečnou radost, bolest i strach, a mistrně stupňované napětí nedovolí knihu odložit do poslední stránky. Čtenáři Temné věže rovněž neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.


Ukázka textu:

Roland… Saša… Petr… Tomáš. Takže už zbývá jenom jeden, o kom musíme mluvit, že? Zbývá už jenom tajemný pátý. Přišel čas pohovořit o Flaggovi, strašlivém, že si to ani neumíte představit. Obyvatelé Delainu mu někdy říkali Flagg Kapucatý, jindy prostě temný muž – měl sice bílý umrlčí obličej, ale v jeho nitru vládla temnota. Říkali o něm, že je docela zachovalý, ale ten výraz vyjadřoval spíš tíseň než poklonu. Přišel do Delainu z Garlanu v dobách Rolandova dědečka. Tehdy vypadal jako hubený čtyřicátník s přísným obličejem. Teď v závěru vlády krále Rolanda vypadal jako hubený padesátník s přísným obličejem. Mezitím však neuplynulo deset let, ani dvacet – uplynulo celkem sedmdesát šest let. Miminka, která bez zubů cucala mateřské mléko, když Flagg přišel do Delainu, už vyrostla, oženila se a vdala, měla děti, zestárla a znovu bezzubá zemřela v postelích nebo u krbu. Zdálo se ale, že Flagg za celou tu dobu zestárnul jen o deset let. Jsou to čáry, šeptalo se, a mít u dvora kouzelníka bylo samozřejmě dobré, opravdového kouzelníka a žádného pouťového komedianta, který umí schovat minci v dlani nebo vytáhnout z rukávu ospalou holubici. V hloubi duše však věděli, že na Flaggovi není nic dobrého. Když lidé v Delainu viděli, jak přichází a z kápě mu rudě svítí oči, hned měli co dělat na opačné straně ulice. Opravdu přišel z Garlanu, proslaveného dalekými výhledy a fialovými zasněnými horami? Nevím. Byla to a stále je kouzelná země, kde koberce občas létají a kde svatí muži někdy nechávají za zvuku píšťaly stoupat k nebi provaz z proutěného koše, pak po něm vyšplhají a zmizí kdesi nahoře, a nikdo je už nespatří. Do Garlanu odešla za poznáním spousta lidí z civilizovanějších zemí jako je Delain a Andua. Většina jich naprosto a navždycky zmizela jako ti zvláštní kouzelníci, kteří šplhají po vznášejících se lanech. Avšak ten, kdo se přece jen vrátí, nevrací se vždycky proměněn k lepšímu. Ano, Flagg možná přišel do Delainu z Garlanu, ale pokud to byla pravda, nestalo se to za vlády Rolandova dědečka, ale mnohem, mnohem dřív. Ve skutečnosti přicházel do Delainu často. Pokaždé pod jiným jménem, ale vždycky se stejným nákladem strastí, bídy a smrti. Tentokrát se jmenoval Flagg. Předtím ho znali jako Billa Hinche, královského mistra popravčího. I když od té doby uplynulo dvě stě padesát let, matky jím pořád strašily zlobivé děti. „Jestli nepřestaneš hulákat, určitě přijde Bill Hinch a odnese si tě!“ říkaly. Sloužil jako mistr popravčí pod třemi krutovládci, které Delain za svou dlouhou historii poznal. Bill Hinch se svou těžkou sekerou ukončil život stovkám – někdo říká, že tisícům – vězňů. Ještě dřív, čtyři sta let před Rolandem a jeho syny, přišel jako zpěvák jménem Browson, který se stal blízkým rádcem krále a královny. Browson zmizel jako dým, jakmile vzplála velká a krvavá válka mezi Delainem a Anduou. A ještě dřív…Přidat hodnocení / komentář Zeptejte se nás Doporučit titul Výpis komentářů:

NagaCZ
 5.4.2013 13:05:19Je to a není to King. Žánrově úplně jiné, než většina jeho knih, ale je tu několik faktorů, které potvrzují, že ji skutečně napsal Mistr - vynikající napínavý příběh, skvěle vykreslené postavy, vybroušený styl psaní a čtenáři po celém světě napjatí až na mez únosnosti, kteří do poslední chvíle nemohou se zatajeným dechem od knihy odtrhnout oči. Jsem milovníkem fantasy a Kingových hororů, takže tohle pro mě byla pecka. Jsem pevně rozhodnutý přečíst si Temnou věž.
Topolina
 19.7.2011 21:49:25Už jako mladší jsem měla ráda "pohádky", tak jsem jednou od maminky k vánocům dostala tuhle....přečetla jsem ji jedním dechem...fakt skvělá...doporučuji.
Roman Krása
 14.6.2009 11:01:38Je to několik let, co jsem tuhle "pohádku" četl. Je zcela odlišná od Kingovi další tvorby, ale můžeme zde najít odkazy na jiné knihy. Viz, kouzelník Flagg
M.K.
 18.1.2009 10:10:23Dám plné hodnocení. Moc se mi to líbylo. Dá se říct, že to je úplně odlišné od klasických Kingových příběhů. Jsem rád, že jsem měl tu čest přečíst tuto krátkou, ale skvělou knihu. Doporučuji.
V.V.
 21.7.2008 23:43:44Tak tahle knížka mě hodně potěšila....je to sice taková pohádka oproti jiným jeho dílům, ale četla jsem ji jedním dechem a mám ji moc ráda...doporučuji
3DD!3
 20.3.2007 14:47:30Klasická pohádka napsaná mistrovým nezaměnitelným rukopisem. Dalo by se říct, že je to čtení na "dobrou" noc :).

Nejprodávanější v rubrice

Watt Erin
Prokletý princ

239 Kč
Dop.cena: 299 Kč
Sapkowski Andrzej
Zaklínač I: Poslední přání

199 Kč
Dop.cena: 249 Kč
Kmenta Jaroslav
Boss Babiš

239 Kč
Dop.cena: 299 Kč
Lars Kepler
Lovec králíků

295 Kč
Dop.cena: 369 KčPlatební metodu PAYU na KnihyCZ.cz bych:
 
1) uvítal a používal
51%
2) nepoužíval
24%
3) tuto platební metodu neznám
25%

celkem 14293 hlasů

Ediční plán BETA - DOBROVSKÝ Ediční plán BARONET


 SŠKNP
www.ssknp.cz
Střední škola
pro knihkupce
a nakladatelské pracovníky


 
Zpět ...
KnihyCZSci-fi, fantasy, horor, komiks  >  Titul Dračí oči
 
  Content & Copyright © 2004 - 2018 by Pavel Dobrovský BETA s.r.o.  •  Created & powered by iNET Solutions s.r.o.  •  Developed via iNET FastShop™ v2.0